שר האנרגיה הורה לסגור את היחידות הפחמיות בתחנת הכוח בחדרה

במסיבת עיתונאים בירושלים הודיע השר שטייניץ על הכוונה לסגור את ארבע היחידות הפחמיות בתחנת הכוח "אורות רבין". הוא הודיע שיוקמו תחנות כוח שיפעלו באמצעות גז טבעי וכשהן יחלו לפעול - לכל המוקדם בעוד שש שנים - היחידות הפחמיות ייצרו חשמל רק בחירום.

החלטה היסטורית של שר האנרגיה לגבי עתיד הפחם בישראל

חב' אקוטריידרס עבדה בחודשים האחרונים, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה ומנהלי תחנות כוח לשעבר בחברת החשמל, על דו"ח שמציג את התועלת הכלכלית האדירה בסגירת התחנות הפחמיות הישנות בחדרה (אורות רבין 1-4), אשר פורסם לאחרונה. היום כינס שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ מסיבת עיתונאים והודיע כי החליט לסגור את היחידות ולהקים תחנות כוח על גז טבעי. לצפייה: https://www.facebook.com/steinitzyuval50/?fref=ts

השבתת יחידות פחמיות מזהמות תחסוך למשק מליארדים

פורסם הדו"ח של חברת אקוטריידרס, אשר הוכן בשיתוף מנהלי תחנות כוח לשעבר בחברת החשמל ומנהל מינהל החשמל לשעבר בעבור המשרד להגנת הסביבה, המראה כי השבתה של יחידות 1-4 בתחנה הפחמית בחדרה במקום הארכת חיי היחידות והתקנת אמצעים יקרים להפחתת פליטות, תחסוך מיליארדי שקלים למשק. עוד נמצא כי ניתן לשמר את היחידות ולהפעיל אותן בעת חירום.

הדו"ח המפתיע של בכירי חברת החשמל לשעבר

חב' אקוטריידרס, בשיתוף מנהלי תחנות כוח לשעבר בחברת החשמל ומנהל מינהל החשמל לשעבר במשרד האנרגיה, הכינו דו"ח בעבור המשדר להגנת הסביבה המצביע על כך כי יוזמת חברת החשמל להקים מערכות סינון מיוחדות בתחנת הכוח בחדרה, יקרה ב-12 מיליארד שקל מהאפשרות להקים תחנה חדשה על גז טבעי.

טלפון: 03-5616224

 

אימייל: info@ecotraders.co.il

© 2019 by EcoTraders. All rights reserved.