מימון ומענקים להתייעלות אנרגטית

 

מספר הולך וגדל של חברות וארגונים מחליטים לפעול להשגת התייעלות אנרגטית. עם זאת, במקרים רבים בהם זוהה פוטנציאל להשגת התייעלות אנרגטית, הארגון נתקל בחסם מימוני המעכב את ביצוע הפרויקט. 

 

חסם מימוני קיים לרוב כיוון שהארגון סובל מקשיי תזרים ואינו מעוניין להשקיע סכומי כסף ניכרים בפרויקט התייעלות, או כאשר יש העדפה ארגונית להשקעה באפיקים מפעליים אחרים, ולא בהתייעלות אנרגטית.

 

חברת אקוטריידרס, מהחברות המובילות בתחום ההתייעלות האנרגטית עובדת עם מגוון גופים מובילים בארץ ומציעה סיוע במימון תהליך ההתייעלות האנרגטית וצמצום פליטת גזי חממה.

 

דרכי מימון אפשריות לפרויקטים של התייעלות אנרגטית

  • מנגנון "שיתוף בחיסכון" ההשקעה תבוצע ע"י חברת אקוטריידרס או ע"י גורם שלישי, ללא השקעה של הלקוח. התמורה עבור ביצוע הפרויקט תהיה חלק מהחיסכון שיושג בצריכת  האנרגיה, כאשר גם הלקוח נהנה מהחיסכון. פרויקט זה מתאים במיוחד לגופים שאינם מעוניינים להשקיע בעצמם ברכישת ציוד.

  • הסכם מימונית (ליסינג) מומחי אקוטריידרס מסייעים ללקוח לרכוש ציוד חוסך אנרגיה בתשלומים או בהסכמי ליסינג עם ספק הציוד. באופן זה אין צורך לבצע השקעה גדולה בעת ביצוע הפרויקט, וניתן לפרוס את התשלומים לאורך תקופת החיסכון.

מענקים ממשלתיים 

  • משרד האנרגיה משרד האנרגיה מעניק סיוע של עד 30% מעלות הפרויקט, במסגרת מכרזים שונים שמפורסמים אחת לתקופה, לביצוע פרויקטים של התייעלות אנרגטית. בנוסף, מעניק המשרד סיוע בתכנון ההנדסי והטכנו-כלכלי של הפרויקט המיועד.כמו כן מעניק המשרד תמיכה ומימון למחקרים יישומיים בתחום חיסכון והתייעלות אנרגטית.

  • המשרד להגנ"ס המשרד להגנת הסביבה מעודד התייעלות אנרגטית באמצעות מענקים, וכן באמצעות מימון סקרים לאיתור פוטנציאל התייעלות אנרגטית בעסקים קטנים ובינוניים.

  • קרנות בין לאומיות -  קרנות בין לאומיות מפרסמות מדי פעם מכרזים בהן הן מציעות להשתתף באופן חלקי או מלא במימון פרויקטים להתייעלות אנרגטית, כשהתמורה למימון מגיעה מתוך השתתפות בחיסכון המתקבל מביצוע הפרויקט.

 

חברת אקוטריידרס מלווה את הלקוח החל משלב בחינת הפוטנציאל להתייעלות, ועד לשלב ומציאת מקורות מימון ומענקים לביצוע פרויקטים וסקרים להתייעלות אנרגטית. לאקוטריידרס ניסיון רב, ואחוזי הצלחה גבוהים בליווי הגשת בקשות למימון ממשרדי ממשלה וקרנות בינלאומיות.