יעוץ סביבתי
 

עם עליית הנושא הסביבתי לסדר היום הציבורי, יותר ויותר חברות בישראל מתמודדות עם רגולציה הולכת וגוברת בתחום. בנוסף, חברות וארגונים רבים בוחרים באופן וולונטרי למדוד, לדווח ולהפחית את ההשפעות הסביבתיות של פעילותם. כתוצאה מכך, גופים אלו ממצבים עצמם כמובילים בתחום האחריות הסביבתית, ומשיגים יתרון אסטרטגי בקרב לקוחות, צרכנים, ספקים ושותפים עסקיים.

 

אקוטריידרס הינה חברת ניהול פרויקטים וייעוץ סביבתי מובילה, בעלת ניסיון עשיר של עבודה מול הסקטור התעשייתי בישראל כמו גם היכרות מעמיקה וניסיון בניהול מנגנונים רגולטוריים כגון מנגנון התמיכות של המשרד להגנ"ס בהפחתת פליטות. היכולות המקצועיות של חברת אקוטריידרס, יחד עם הניסיון בתעשייה וההיכרות עם מנגנוני הרגולציה, מבטיחים מתן ייעוץ סביבתי מלא בנושא חובות רגולטוריות כמו גם ביישום אסטרטגיה סביבתית לארגון.

 

אקוטריידרס מציעה ייעוץ סביבתי במגוון תחומים, לרבות:

 

  • חוק מרשם פליטות והעברות לסביבה (PRTR): החוק נחקק במרץ 2012 ומחייב כ- 750 ארגונים לדווח כבר ביוני 2013 על פליטות של 114 מזהמים לאוויר מים וקרקע. אקוטריידרס מציעה חבילת שירותים המבטיחה דיווח אופטימאלי ועמידה מלאה בכל דרישות החוק.

  • חוק אוויר נקי: החוק מחייב מפעלים גדולים בקבלת היתר פליטה לאוויר, דיווח על פליטה של 27 חומרים מזהמים לאוויר ויישום תכנית להפחתת הפליטות הללו. אקוטריידרס מציעה ליווי מלא ליישום חוק אוויר נקי, לרבות בדיקת חלות החוק, עריכת בקשה להיתר וליווי שלבי אישור הבקשה עד קבלת היתר פליטה לאוויר.

  • ניתוח מחזור חיי מוצר (LCA - Life Cycle Analysis): זוהי טכניקה להערכה וניתוח כלל ההשפעות הסביבתיות של מוצר לאורך כל מחזור חייו ("מהעריסה ועד הקבר"). ניתוח LCA משמש חברות במיצוב המוצר כמוצר סביבתי ובזיהוי הזדמנויות להתייעלות וחסכון בעלויות. אקוטריידרס עורכת עבור לקוחותיה ניתוח LCA בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים המובילים.

 

חברת אקוטריידרס בעלת שלוש התכונות הנדרשות למתן ייעוץ סביבתי מקיף ומקצועי:

  • ניסיון עשיר ומגוון בעבודה עם תעשיה בהיבט של פליטות

  • היכרות מעמיקה עם מנגנוני דיווח פליטות ממשלתיים

  • צוות עובדים מקצועי, מיומן ורב תחומי מתחומי כלכלה, אנרגיה, סביבה, מדעים ורגולציה.